مرجعی نوین برای کسب در آمد آنلاین

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 27
  • بازدید دیروز : 116
  • بازدید کل : 142041

ایده های جالب برای سرمایه گذاری و شروع یک کسب و کار موفق


ایده های جالب برای سرمایه گذاری و شروع یک کسب و کار موفق

در این پست به سرفصل ها و ایدهای ابتدایی و کلی شروع یک کسب و کار موفق می پردازیم پس با ما همراه باشید ، چون ممکن است همین مطلب افکار و زندگی شمارا متحول کند ! 

معمولا افراد به دنبال این هستن که بدانند چه ایده هایی سرمایه ، سرمایه گذاران رو به خود جذب میکنن ؟ 
پس برای آشنایی با چند نمونه از این ایده های ناب ، با ما همراه باشید 

غذا و آب :
 استفاده‌های جدید از آفت کش ها، علف کش ها و کودها و همچنین نژادهای جدید مهندسی شده در کشاورزی به طور قابل توجهی تولید غذای جهانی را افزایش داده است. با افزایش جمعیت جهانی بحران آب و غذا امری اجتناب ناپذیر است. ایده ای که منابع جدید غذایی را کشف کند و یا نمونه های موجود حاضر را بهبود بخشد می‌تواند جان میلیون‌ها نفر را نجات دهد. درمورد آب نیز چنین شرایطی صادق است. نمک زدایی آب دریا که از نظر اقتصادی امکان‌پذیر است می‌تواند یک موفقیت بزرگ باشد.

دارو ها : 
دارو‌ها باید با سرعت بیشتر و هزینه کمتر تولید شوند. داروهای پیشگیری و داروهایی که باعث افزایش سلامت انسان می‌شوند ارزش سرمایه گذاری را دارند.

بهداشت و درمان :
در کشور ما بهداشت و درمان هزینه زیادی دارد و تاثیر و کارایی لازم را ندارد. ایده شروع کاری که بتواند بیمه خدمات درمانی را با هزینه کمتر ارایه دهد و یا سیستم پیشگیرانه بهتری در بهداشت و درمان معرفی کند حتما ارزش سرمایه گذاری را خواهد داشت

زیست فناوری :
وعده نهایی زیست فناوری رها کردن انسان‌ها از بیماری‌ها و جاودانگی است که درحال حاضر قابل دسترس بنظر می‌رسد. پروژه ژنوم انسان تمام شده است و حالا مساله این است که چگونه ژن‌ها را تنظیم کرد و تغییر داد. همین موضوع باعث ایجاد امیدهای زیادی در زیست فناوری شده است. ایده ای که بتواند این قسمت از داستان حیات جاودانه را حل کند می‌تواند باعث ایجاد انقلابی در این تکنولوژی شود.

زیرساخت‌های اینترنت :
دولت‌ها هنوز هم نسبت به اینترنت به دلیل بلایای طبیعی، نفوذهای مخرب و دزدی اطلاعات، و همچنین گسترش شبکه اینترنت آسیب‌پذیر هستند. محصولاتی که بتوانند امنیت سرور‌ها را تامین کنند، امنیت را افزایش دهند، و راه بهتری برای ذخیره سازی بهتر مقدار زیادی اطلاعات ارایه دهند، ارزش سرمایه‌گذاری دارند.

برنامه ریزی :

برنامه‌ریزها از ۲۰‌سال پیش تا کنون به یک روش تحصیل می‌کنند و با مشکلات فنی یکسانی روبرو هستند. درحالی که ابزارهای برنامه‌ریزی و آموزشی جدید می‌توانند این روند را تغییر و بهبود دهند.

 

شرکت نرم‌افزاری :

نیاز‌های نرم‌افزاری شرکت‌های بزرگ مدتی است که در بازار مصرف کنندگاه بدون توجه باقی مانده است و اکنون زمان تغییر آن است.

خدمات مالی :

اگر شما هم جز ثروتمندان نیستید، کمبود سرویسی که بتواند به شما کمک کند تا هرمقدار پولی که دارید را افزایش دهید حتما احساس کرده‌اید. ایده ای که بتواند راه‌هایی برای سرمایه‌گذاران شخصی که پول زیادی ندارند پیدا کند قطعا ارزش سرمایه‌گذاری دارد.

حمل و نقل :

این‌ روزها دیگر کسی از رفت و آمد زیاد خوشش نمی‌آید. تحقیقات بازار نشان می‌دهد که نحوه رفت و آمد تا مدتی دچار تغییر نخواهد شد. کاری که می‌توان انجام داد، ساده‌تر کردن رفت و آمد، و حمل و نقل است. اتومبیل‌های کوچک شخصی که با انرژی‌های پاک کار می‌کنند می‌توانند راهی برای بهبود وضعیت حمل و نقل باشند.

 

دانش :

فقط دانشگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ هستند که این‌روزها توان انجام تحقیقات علمی در مقیاس بزرگ را دارند و همیشه هم به اندازه کافی کارا نیستند. شاید وقت آن رسیده باشد که آزمایشگاه‌های پژوهشی مستقل کار خود را آغاز کنند. آزمایشگاه‌هایی که با سرمایه گذاری جمعی کار خود را آغاز می‌کنند…

واقعیت افزوده و واقعیت مجازی :

اگر می‌خواهید توضیحی در مورد این دو تکنولوژی بخوانید باید بگوییم که: بنظر می‌رسد اینجاست، ولی اینجا نیست! واقعیت افزوده و واقعیت مجازی هنوز به قدری برای مردم غیرعادی و گاهی ترسناک هستند که در لیست محصولاتی که روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم نباشند. و استارتاپی که بتواند این تکنولوژی را برای مردم عادی‌تر کند مطمئنا ارزش سرمایه گذاری دارد.

تحصیلات :

ایجاد ارتباط بین دانش‌آموزان با مدرسان و سیستم‌های آموزشی مناسب می‌تواند مردم را تواناتر و باهوش تر می‌کند. دسترسی به معلمان و مربیان بهتر همیشه از طریق فیزیکی امکان پذیر نیست درحالی که از طریق اینترنت امکان برقراری ارتباط به سادگی امکان پذیر است. تحصیلات کلیدی است که امکان به تحقق پیوستن تمام گزینه‌های این لیست را ممکن می‌سازد.

رباتیک :

ربات‌ها هم‌اکنون نقش زیادی در صنایع تولیدی و استفاده‌های نظامی دارند. به همین دلیل هنوز تعداد مصرف کنندگان کمی از ربات‌ها وجود دارد. دستیابی به موفقیت در این حوزه می تواند با اقتباس از فن آوری های نظامی برای رفع نیازهای مصرف کنندگان به جای طراحی و ساخت ربات‌ها از ابتدا، بدست آید.

 

هوش مصنوعی :

 با وجود فعالیت‌های زیاد، تاکنون موفقیت عملی در این حوزه وجود نداشته است و همچنان فعالیت‌های مختلفی بر روی این تکنولوژی انجام می‌شود. شاید همین امر باعث شود تا هوش مصنوعی در آینده گسترش بیشتری پیدا کند. محصولاتی که از هوش مصنوعی برای خلاقیت مصنوعی، استدلال مصنوعی و … استفاده خواهند می‌توانند بسیار کارآمد باشند.

انرژی: انرژی کم هزینه بطور مستقیم کیفیت زندگی را بیشتر می‌کند.

بطور کلی، هرچیزی که بتوانید بسازید تا از منابع فعلی انرژی بهینه‌تر و ارزان‌تر استفاده کرد می‌تواند یک حرکت انقلابی باشد. این درمورد منابع جدید انرژی نیز صادق است. این منابع عبارت‌اند از انرژی خورشیدی، باد، سوخت های زیستی اتانول، سوخت های زیستی از منابع دیگر، مانند جاتروفا، زمین گرمایی، هیدروژن، توریم و …

کمک به توسعه کشورها :

خدمات و محصولاتی زیادی وجود دارند که در کشورهای درحال توسعه بدلیل زیرساخت‌های ضعیف قابل دسترسی نیستند. یک استارتاپ می‌تواند در حوزه‌های حمل و نقل بین‌المللی، واردات و … در کشور بهبود ایجاد کند.

دولت :

دولت یک مشتری بسیار بزرگ است. بخصوص در کشور ما که از نظر نرم افزاری مشکلات زیادی وجود دارد. نرم افزارهای دولت اصولا خارج از رده هستند. این مشکل می‌تواند توسط استارتاپ‌ها حل شود.

امیدواریم این مقاله که متشکل از سر فصل های کلی برای رسیدن به ایده های نوین کسب و کار میباشد رضایت شما عزیزان رو جلب کرده باشد 


منبع :
http://fundersandfounders.com

 

  انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 1246

دیدگاه های کاربران (0)

نظرات بشدت شخصی یک نویسنده

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما